Растим маленького патриота вместе

Растим маленького патриота

Целью патриотического вос­питания дошкольников — фор­мирование первоначальных представлений о родном крае и уважительного к нему отно­шения, воспитание нравственности, патриотических чувств, гражданственности и трудолю­бия, приобщение к национальным ценностям и культурным традициям.

Учебная программа дошкольного образования и образовательные стандарты дошкольного образования  предусматривают формирование представлений у воспитанников о своей малой Родине, народных и государственных праздниках, о символах белорусского государства, Беларуси, достопримечательностях родного города, села, столицы республики, о людях, прославивших нашу Родину, Президенте Республики Беларусь, воспитание  у детей любви к родной земле, развитие стремления глубже познать язык и природу Беларуси, своего  региона; формирование знаний о культурно-историческом прошлом белорусского народа, а также чувство гордости и ответственности перед своей Родиной.

Далучаем дзяцей да беларускай мовы

Iнтэрактыўныя практыкаваннi

Адной з эфектыўных формаў выкарыстання музейнай педагогікі для фарміравання цікавасцi да мінулага і сучаснага сваёй Радзімы, грамадзянскага і патрыятычнага выхавання дзяцей з'яўляецца правядзенне інтэрактыўных гульняў.

З мэтай фармiравання ў дзяцей дашкольнага ўзросту ўяўленняў аб асноўнай гісторыка-культурнай славутасці вёскі Медна – музеі Народнай славы, радным краi i духоўных каштоўнасцях продкаў, з мэтай захавання i папулярызацыi гiсторыка-культурнай спадчыны Радзiмы, грамадзянска-патрыятычнага выхавання, прапануем вашай увазе два комплекса інтэрактыўных практыкаванняў, якiя складаюцца з 16 заданняў, распрацаваных у электронным дадатку LearningApps.org.

Азнаёмiцца з нашымi інтэрактыўнымi практыкаваннямi магчыма пры выкарыстаннi наступных спасылак:

Калекцыя практыкаванняў "Музей Народнай славы"

Калекцыя практыкаванняў "Мы памятаем! Мы ганарымся!"

Азнаёмiцца з нашымi інтэрактыўнымi практыкаваннямi магчыма таксама пры выкарыстаннi наступных Qr-кодаў:

Калекцыя практыкаванняў

"Музей Народнай славы"

Калекцыя практыкаванняў

"Мы памятаем! Мы ганарымся!"